MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
NASZE PUBLIKACJE

Wspomnienia konińskiego adwokata

Email Drukuj PDF

Tytuł:

Wspomnienia konińskiego adwokata


Autor:

Jacek Wiśniewski

 

Oprawa: twarda

 

Format: 15,00 x 21,00 cm

 

Liczba stron: 176

 

Wydanie: trzecie

ISBN 978-83-63326-53-1

 


 

Cena detaliczna: 39 zł

(z dostawą)

 

 

To już trzecie wydanie spisanych wiele lat temu wspomnień konińskiego adwokata i strażaka Tadeusza Anteckiego.

Publikacja ukazuje niezwykłe życie tej szlachetnej postaci. Tadeusz Antecki - obrońca oblężonej Warszawy, więzień gestapo, który cudem uniknął śmierci przez rozstrzelanie, wysiedleniec, przedwojenny student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, powojenny absolwent prawa Uniwersytetu Poznańskiego. Znany koniński prawnik, a zarazem bardzo skromny człowiek. Wielokrotnie mówił o sobie, że „jest najprawdopodobniej największym jąkałą wśród adwokatów i największym adwokatem wśród jąkałów”. Człowiek znany ze swych niesamowitych opowieści, a w dodatku… wesołek. Jedyny adwokat, a zarazem czynny strażak, słynący z tego, że w czasie rozprawy wyskoczył przez okno gmachu konińskiego sądu, by wziąć udział w akcji gaśniczej. W latach sześćdziesiątych był obrońcą w tzw. „sprawie izotopowej”, która zainteresowała opinię publiczną w całej Polsce.

 

 

Księga Antarasa

Email Drukuj PDF

Tytuł:

Księga Antarasa

 

Autor:

Grzegorz Pieszak

 

Oprawa: miękka

 

Format: 15,00 x 21,00 cm

 

Liczba stron: 384

 

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-63326-52-4

 


 

Cena detaliczna: 49,00 zł

(z dostawą)

 

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak by to było posługiwać się najprawdziwszą magią, uczęszczać do akademii magii i poznać jej tajniki? Odkrywać nieznany świat pełen niebezpieczeństw oraz widoków zapierających dech w piersiach? A może chciałbyś ujarzmiać mityczne stworzenia i przemierzać nieznane krainy? Gdyby ktoś powiedział ci: „Jesteś magiem, chcesz wyruszyć ze mną w podróż do innego świata”, to co byś zrobił, udał się w nieznane, czy zrezygnował z propozycji?

Alan Silverstone jest zwykłym nastolatkiem, ale pewnego dnia spotyka tajemniczego Drake’a, który oznajmia mu, że jest… magiem. Od tej pory życie chłopca diametralnie się zmienia. Wyrusza do świata pełnego magii i licznych niebezpieczeństw. Wraz z nowymi przyjaciółmi musi stawić czoła tajemniczej Mrocznej Trójcy, by udaremnić zdobycie prastarej księgi, która skrywa magię tak potężną, że w niepowołanych rękach może siać grozę i zniszczenie.

 

Moja przygoda z Polską Organizacją Harcerską

Email Drukuj PDF

Tytuł:

Moja przygoda z Polską Organizacją

Harcerską

 

Autor:

Krzysztof Dobrecki

 

Oprawa: miękka

 

Format: 15,00 x 21,00 cm

 

Liczba stron: 172

 

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-8351-257-0

 


 

Cena detaliczna: 30,00 zł


 

 

Szczurowisko

Email Drukuj PDF

Tytuł:

Szczurowisko

 

Autor:

Zbigniew Wojnarowski

 

Oprawa: miękka

 

Format: 15,00 x 21,00 cm

 

Liczba stron: 204

 

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-93326-49-4

 


 

Cena detaliczna: 29,90 zł


 

Zbigniew Wojnarowski, 1956, koninianin, autor kilkunastu powieści, słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia, opowiadań i ponad 2000 rysunków opublikowanych w „Przeglądzie Konińskim”.

Akcja jego powieści „Słońce w słonecznikach”, „Mniejsza połowa” i „Oszukani” toczy się w Koninie, a jako tło pojawia się w nich kamienica Essowej. W „Szczurowisku” ­– mrocznej i zaskakującej opowieści o przemijaniu i utracie, o dramatach ludzi oglądanych oczami szczurów - jest ona jednym z równoprawnych bohaterów.

Mówi Wojnarowski:

Kolega przysłał mi cytat z Facebooka, gdzie użytkowniczka wspomina, jak przed laty spędzała wakacje u p. Kazusiak i jej córki, w których mieszkaniu miała pokój p. Esse. „Obok mieszkali śp. państwo Wojnarowscy z synem. Syn tam chyba mieszka do dzisiaj.” Tym synem byłem ja, bo mój brat urodził się po naszej przeprowadzce do Nowego Konina. Kolegę rozbawiło przypuszczenie, że ktokolwiek mógłby jeszcze mieszkać w kamienicy, która od środka jest większą ruiną niż na zewnątrz. Ale ja pomyślałem: „Coś w tym jest!”. Jakaś część mnie być może wciąż tam mieszka, jak część każdego z nas pozostaje na zawsze w krainie dzieciństwa.

Nie pamiętam p. Esse, choć podobno codziennie się z nią stykałem. Umarła, gdy miałem trzy lata. Pamiętam jej pokoik, pełen czarodziejskich dla mnie sprzętów. Po jej śmierci czasem mnie tam wpuszczano, żebym się czymś zajął i nie przeszkadzał dorosłym. Rozkładałem sobie ołowiane żołnierzyki, właziłem na czworakach pod meble, słuchałem niezrozumiałych dla mnie rozmów dorosłych za ścianą i oglądałem świat z perspektywy „przypodłogowej”. Gustaw Flaubert – zapytany o pierwowzór bohaterki jego powieści – odpowiedział słynnym zdaniem: „Madame Bovary to ja!”. Parafrazując jego słowa, mógłbym więc powiedzieć o bohaterze „Szczurowiska”: „Siwy to ja!”.

 

Kalendarz 2023 Konin na starych pocztówkach

Email Drukuj PDF

 

 

Tytuł:

Konin na starych pocztówkach

Kalendarz 2023Format: 28 x 20 cm


Liczba stron: 24

Wydanie: pierwsze


Cena detaliczna: 24,90 zł


Kalendarz ścienny na 2023 rok zawierający 12 pocztówek przedstawiających Konin na początku i w drugiej połowie XX wieku. Pocztówki pochodzą ze zbiorów: Marka Dudziaka, Mirosława Grajka, Andrzeja Krysiaka, Waldemara Nadolnego, Grzegorza Puchalskiego i Wojciecha Sypniewskiego.

 


Strona 1 z 9