MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

PROGRAMY MKiDN

Email Drukuj PDF

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego


Firma Księgarska MAWI realizuje dwa zadania w ramach programu finansowanego przez MKiDN pt. "Partnerstwo dla książki" oraz jedno zadanie w ramach programu "Literatura"

Celem pierwszego zadania pt. "Publikacje edukacyjne lokalnej księgarni w bibliotekach szkół wiejskich" jest zaprezentowanie rodzicom i uczniom wiejskich szkół podstawowych nowości wydawniczych o charakterze edukacyjnym, poszerzających wiedzę i łączących naukę z rozrywką. W ramach tego zadania dostarczamy do bibliotek szkół wiejskich nowości wydawnicze i prezentujemy je w formie ekspozycji. Na zakończenie ekspozycji księgarz spotyka się z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i prezentuje (w formie pogadanki)  znajdujące się w bibliotece książki i mówi o tym jak duży wpływ na edukację ma stały kontakt z odpowiednimi książkami.

W ramach drugiego zadania pt. "Księgarz i pisarka z wizytą w szkole i przedszkolu" oferujemy uczniom szkół podstawowych i średnich Konina spotkanie z księgarzem, autorem książek o tematyce regionalnej, którego celem jest przekazanie odbiorcom (w formie multimedialnej pogadanki-prelekcji) podstawowej wiedzy o wydarzeniach związanych z historią rodzinnego miasta. Oferujemy także pogadankę pt. "Co każdy czytelnik o książce wiedzieć powinien".

Przedszkolom konińskim oferujemy spotkanie z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci.

SZKOŁY I BIBLIOTEKI ZAINTERESOWANE UCZESTNICTWEM W PROGRAMIE "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI" PROSIMY O TELEFONICZNY LUB MAILOWY KONTAKT Z FIRMĄ KSIĘGARSKĄ MAWI. (REALIZOWANE PRZEZ NAS ZADANIA SĄ BEZPŁATNE. PROGRAM DOFINANSOWUJE MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO).

Z naszej oferty skorzystały (między innymi) następujące szkoły w Koninie: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 12, I LO, II LO, Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół CKU im. Stefana Batorego, Konińskie Centrum Edukacyjne, Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie oraz (m.in) szkoły podstawowe w: Szczepidle, Borowie, Paprotni, Smólniku, Głodnie, Krzymowie, Żychlinie, Żdżarach, Władysławowie, Natalii, Chylinie, Wyszynie, Kunach, Chlebowie, Koźminie, Słodkowie, Galewie, Kaczkach Średnich, Żukach, Miłaczewie, Kotwasicach, Dziadowicach, Malanowie, Tarnowej, Ogorzelczynie, Patrzykowie, Milinie, Kramsku, Chelenowie, Święćcu, Wysokich, Bilczewie, Licheniu, Łuczywnie, Drzewcach, Osieku Wielkim, Morzyczynie, Sadlnie, Tomisławicach, Boguszycach, Zaryniu, Zakrzewku, Kucharach Kościelnych, Grochowach, Grabienicach, Rychwale, Jaroszewicach Grodzieckich, Liścu Wielkim, Modle Królewskiej, Starym Mieście, Barczygłowie, Sławsku, Osieczy, Kowalewie, Radolinie, Ratyniu, Lądku, Ciążeniu, Pietrzykowie, Kotunii, Cieninie Kościelnym, Przyjmie, Dobrosołowie, Drążnej, Koszutach, Ostrowitem i Kozarzewie.Share

Poprawiony: środa, 13 września 2023 15:01