MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Stary Konin - Strona 2

Email Drukuj PDF
Spis treści
Stary Konin
Strona 2
Wszystkie strony

 

 

 

"Kto gani Konin, czyni niesprawiedliwie. Miasto nasze pomimo małego obszaru posiada skarby nieocenione, przede wszystkim na zewnątrz park, Wartę i cmentarze".

Po odzyskaniu niepodległości mieszkańcy miasta z zapałem wzięli się do pracy. Budowali szkoły i nowe domy, zasypywali otaczające Konin mokradła i rozlewiska Warty, upiększali park, który był ich dumą, marzyli o własnym dworcu kolejowym i żelaznym moście. Rozwijał się handel i drobna produkcja.

Mieszkańcy niewielkiego miasteczka robili co mogli, by ich życie nie było monotonną egzystencją. W latach 20. i 30. w pobliżu ratusza znajdowały się trzy księgarnio-drukarnie oraz trzy kina. w parku miejskim systematycznie odbywały się koncerty i pokazy filmowe, a nad brzegiem Warty prężnie działało Konińskie Towarzystwo Wioślarskie.

W niniejszej publikacji najstarsi koninianie odnajdą atmosferę miasta, w którym żyli oni i ich rodzice. Młodzi mieszkańcy będą mieli możliwość sięgnięcia do nieznanych im pewnie korzeni. Zapraszam zatem wszystkich do sentymentalnej podróży po Starym Koninie...

W książce znajduje się ponad 100 ilustracji (wiele barwnych), kolorowe plany starego Konina oraz kilkadziesiąt stron - mam nadzieję, że ciekawego - tekstu.


Share