MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Moje miasto Konin

Email Drukuj PDF

Tytuł: Moje miasto Konin

Seria: Biblioteka Konińska

Autor: Józef Mazurkiewicz

Oprawa: miękka

Format: 24,0 x 17,0 cm

Liczba stron: 164

Wydanie: I

ISBN: 978-83-63326-21-0

Cena detaliczna: 29,90 zł

NAKŁAD WYCZERPANY !!!

 

Józef Mazurkiewicz urodził się 3 lutego 1947 roku w Trojanowie pod Kaliszem. Jest magistrem fizyki, absolwentem UAM w Poznaniu. Uczył w konińskich szkołach podstawowych i średnich. W latach 2002-2012 był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koninie.

Ojciec trójki dzieci, dziadek siedmiorga wnuków. W wolnych chwilach gra na akordeonie. Od lat pasjonuje się poezją, historią sztuki, muzyką poważną i modelarstwem. Wiersze pisał już w liceum pedagogicznym w Kaliszu. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich. Był nagradzany miedzy innymi przez jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Milowy Słup w Koninie, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku, a także Poetyckiego Exlibrisu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

„Moje miasto Konin” to poetycka opowieść o Koninie i jego historii pięknie zilustrowana rysunkami autora i jego córki Magdaleny.

O autorze we wstępie tak pisze Paweł Kuszczyński - prezes poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich:

Józef Mazurkiewicz posiada szczególną cechę ludzkiej natury: kocha wszystkie miejsca i zamieszkałych w nich ludzi, w których znalazł się w życiu, a więc nie tylko w Koninie ale i w Kaliszu, w którym zamieszkał z rodzicami i rodzeństwem po przeprowadzce z Trojanowa koło Opatówka. To człowiek, który pięknie i dojrzale wypełnia pragnienie miłości, pomagają mu w tym wyjątkowe kompetencje emocjonalne.


Share