MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Postępowanie w nagłych przypadkach neurologicznych

Email Drukuj PDF

Tytuł: Postępowanie w nagłych przypadkach neurologicznych

Autor: praca zbiorowa pod redakcją Artura Drużdża

Oprawa: miękka

Format: 14,5 x 21,0 cm

Liczba stron: 412

Wydanie: I

ISBN: 978-83-63326-11-3

Cena detaliczna: 59,00 zł


 

 

„Postępowanie w nagłych przypadkach neurologicznych” to książka przeznaczona dla studentów medycyny, specjalizantów różnych specjalizacji, neurologów oraz lekarzy innych specjalizacji. Ratownicy medyczni i pielęgniarki w tym opracowaniu także znajdą niezbędną wiedzę na temat nagłych przypadków neurologicznych.

Książka jest efektem pracy doświadczonego zespołu lekarzy Oddziału Neurologicznego i Oddziału Leczenia Udarów Mózgu Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu pod kierownictwem doktora medycyny Artura Drużdża. Autorzy prezentują stany chorobowe, z którymi lekarze i ratownicy medyczni stykają się na oddziałach ratunkowych i neurologicznych. W poszczególnych rozdziałach omówione zostały: choroby naczyniowe mózgu, neuroinfekcje, wybrane zaburzenia epizodyczne (bóle i zawroty głowy, padaczka, przemijająca niepamięć globalna, rzucawka i odwracalna tylna encefalopatia, encefalopatia nadciśnieniowa, zaburzenia rytmu serca i ostry zespół wieńcowy), zespoły i choroby rdzenia kręgowego oraz obwodowego układu nerwowego, a także takie schorzenia jak: guzy mózgu, zespoły otępienne, ostre zespoły pozapiramidowe, stwardnienie rozsiane, zaburzenia świadomości oraz wybrane zaburzenia psychiatryczne, glikemiczne i wodno-elektrolitowe.

Cennym uzupełnieniem opracowania są zestawy diagnostyczne i procedura nakłucia lędźwiowego oraz skale stosowane w neurologii i medycynie ratunkowej. Ważnym atutem książki jest jej przejrzysta struktura. Czytelnik najpierw otrzymuje definicję danej jednostki chorobowej, następnie jej charakterystyczne objawy podmiotowe i przedmiotowe. W dalszej kolejności proponowany jest proces diagnostyczny, metody leczenia i postępowania z pacjentem. Autorzy zadbali o to, by w opracowaniu znalazły się dawki leków i dokładny sposób ich podania.Share