MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Widziane z Konina

Email Drukuj PDF

Tytuł: Widziane z Konina

Autor: Zbigniew Wojnarowski

Oprawa: miękka

Format: 14 x21 cm

Liczba stron: 158

Wydanie: I

ISBN: 978-83-63326-10-4

Cena detaliczna: 19,99 zł.

 

 

 

 

 

W tytule figuruje Konin, mimo że zamieszczone tu rysunki nie odnoszą się do tego miasta bardziej niż do innych polskich miast, nie wymienionych z osobna. Powody są dwa. Po pierwsze – autor mieszka w Koninie, więc na wszelkie sprawy świata i ewentualnie Kosmosu patrzy przede wszystkim z tego miejsca, tu także rysuje. Po drugie – lwia część zamieszczonych na kolejnych stronach obrazków miała swoją premierę w tygodniku „Przegląd Koniński”, gdzie ukazują się od dwudziestolecia z górą (i nadal mają tam swój dalszy ciąg, jeśli ktoś zechce zerknąć).

Rysunki pochodzą z różnych lat, toteż ich tematyka jest różnorodna, żeby nie powiedzieć – chaotyczna. W zasadzie łatwiej wskazać, jakich tematów nie poruszają niż jakie poruszają. Tak więc nie znajdą Państwo tutaj niczego o zwyczajach godowych dżdżownic, o pracy silnika dwusuwowego, o szczególnych stanach psychicznych wywoływanych przez zorzę polarną, a także o zjawisku luminescencji, czyli tzw. „zimnego świecenia”. Cała reszta, jak mi się zdaje, powinna być. Czyli seks i nocne rodaków rozmowy, prowadzone z różnym natężeniem głosu.

Życzę dobrej zabawy albo chwili refleksji, albo wzruszenia ramion, albo nieskrępowanej a dosadnej myśli pod adresem autora – zależy, kto czego będzie potrzebował.

Zbigniew Wojnarowski


Share