MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
NASZE PUBLIKACJE

Kaczka w herbie

Email Drukuj PDF


Tytuł:

Kaczka w herbie

 

Autorka:

Aleksandra Polewska


Oprawa: miękka

Format: 14,00 x 21,00 cm

Liczba stron: 16

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-63326-37-1

Cena detaliczna: 9,90 zł

 

 

 

 

Aleksandra Polewska – Wianecka, rodowita koninianka zafascynowana dziejami Konina i okolic. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie (klasowa koleżanka aktora Daniela Zawadzkiego, znanego z serialu „Klan”). Doktorantka Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, a także absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarstwa  na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa tej samej uczelni. Autorka setek artykułów prasowych oraz ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci i dla dorosłych. Najbardziej znane pozycje dla najmłodszych jej pióra to: „Bajkowe biografie”, „Wielkie małe kobietki” czy „Trzecie urodziny Prosiaczka”. Pisze scenariusze do komiksów. Wiosną 2019 roku otrzymała wyróżnienie w kategorii "Książka dla młodzieży" za komiks "O dwóch takich, co nie bali się terrorystów" - Nagroda Wydawców Katolickich "Feniks". Współpracuje z krakowskimi wydawnictwami: „Rafael” i „Czerwony Konik”, Wydawnictwem Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie oraz warszawskim „Apostolicum”. Poza szeroko rozumianym pisaniem lubi fotografię prasową oraz wszystkie zajęcia wiążące się z plastyką i tworzeniem słodyczy.

Historię o bohaterskich dzikich kaczkach z morzysławskiego stawku poznałam kilkanaście lat temu i postanowiłam wówczas, że pewnego dnia opowiem ją konińskim dzieciom, co z radością niniejszym czynię na kartkach tej małej książeczki…

 

Kedyś tutej

Email Drukuj PDF


Tytuł:

Kedyś tutej

 

Autor:

Marian Antoni Bartkowiak


Oprawa: miękka

Format: 14,00 x 21,00 cm

Liczba stron: 224

Wydanie: drugie rozszerzone

ISBN 978-83-63326-36-4

Cena detaliczna: 29,90 zł

 

 

 

 

Marian Antoni Bartkowiak urodził się w 1948 roku we wsi Gryżyna w powiecie kościańskim w rodzinie nauczycielskiej. Od 1950 roku do dzisiaj nieprzerwanie mieszka w Kościanie. Z wykształcenia jest technikiem mechanikiem, absolwentem Technikum Mechanicznego w Kościanie. W latach 1970 - 2001 pracował w zakładach H. Cegielski SA w Poznaniu. Ostatnio na stanowisku   zastępcy kierownika wydziału spawalni silników okrętowych.

W 2001 roku postępująca choroba Parkinsona wyrzuciła Mariana Bartkowiaka poza nawias aktywności zawodowej. Mając wiele wolnego czasu zajął się rzeźbą, malarstwem, a także zaczął pisać opowiadania, wiersze oraz teksty do piosenek w gwarze poznańskiej. W 2009 roku ukazała się jego książka pt. „Kiedyś tutej, czyli blubry zez Kościana”. W 2018 roku Kapituła Dziennikarskich Koziołków Wielkopolskiego SDRP przyznała Marianowi Antoniemu Bartkowiakowi nagrodę DZIENNIKARSKIE KOZIOŁKI 2018.

Książka to opis dzieciństwa i młodości autora spędzonych w Kościanie spisanych w gwarze poznańskiej.

 

BIAŁY KONIK POLECA, CZYLI KULINARNY NIEZBĘDNIK RODZICA

Email Drukuj PDF


Tytuł:

BIAŁY KONIK POLECA,

CZYLI KULINARNY

NIEZBĘDNIK RODZICA

 

Pomysł wydania i tekst:

Mariola Wasilewska, Anna Żabińska

i Kamila Noworska

 

Oprawa: miękka

Format: 14,00 x 21,00 cm

Liczba stron: 120

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-63326-33-3

Cena detaliczna: 25,00 zł

+ 5 zł (koszty wysyłki)

 

 

 

Ta książka to odpowiedź na Państwa potrzeby. Podpowiada, co chętnie zjedzą dzieci, co będzie zdrowe i smaczne zarazem. Nasza publikacja pomoże w kuchni nie tylko rodzicom, ale także babciom i dziadkom, którzy tak lubią dogadzać swoim wnuczętom.

W książce znajdziecie przepisy na potrawy, które wasze dzieci lubią zajadać w przedszkolu najbardziej. Przygotowywanie posiłków stanie się przyjemnością, dzięki której będziecie mogli delektować się zdrowymi smakołykami. Zależy nam bardzo, by z tej publikacji mogły korzystać osoby, którym gotowanie nie sprawia problemów i jest przyjemnością, ale także "kulinarni laicy".

Bogato ilustrowana książka kucharska zawiera 54 przepisy na dania i dodatki obiadowe, zupy, dodatki do śniadań i kolacji oraz na ciasta i podwieczorki. Smacznego!

 

Znakomitość

Email Drukuj PDF

Tytuł: Znakomitość

Autorka: Zofia Urbanowska

Pomysł wydania, wstęp

i adaptacja tekstu z 1874 r.:

Jacek Wiśniewski

 

Oprawa: miękka

Format: 14,00 x 21,00 cm

Liczba stron: 160

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-63326-34-0

Cena detaliczna: 24,00 zł

 

 

 

Dla mieszkańców Konina najważniejszą zaletą „Osobistości” jest jej… „konińskość”. Akcja powieści dzieje się w Koninie, a dokładnie w domu rodziców Zofii, czyli Katarzyny (z domu Modelskiej) i Wincentego Urbanowskich. Wszyscy koninianie znają bardzo dobrze ten, charakterystyczny dla starej części miasta, budynek, w którym od wielu lat mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Bohaterów książki spotykamy spacerujących nad Wartą, robiących zakupy na Rynku Garncarskim (dzisiejszym placu Zamkowym), czy grających w preferansa w gmachu powiatowym, czyli dzisiejszej siedzibie prezydenta Konina. Na kartach powieści znajdziemy opisy XIX-wiecznego Konina i jego mieszkańców. To niezwykle fascynująca, sentymentalna wycieczka w przeszłość naszego miasta.

 

Niepodległy Konin

Email Drukuj PDF

Tytuł:NIEPODLEGŁY  KONIN

Autor: Jacek Wiśniewski


Oprawa: twarda

Format: 24,00 x 17,00 cm

Liczba stron: 118

Wydanie: I

ISBN 978-83-63326-31-9

Cena detaliczna: 35,00 zł

 

 

 

 

11 listopada 1918 r. dla większości Polaków był po prostu kolejnym dniem życia w trudnych okolicznościach wojny światowej. Nikt nie wiedział o tym, jakie decyzje zapadały w lesie Compiegne. W większości polskich miast tego dnia nie działo się nic szczególnego. Inaczej jednak było w Koninie.

Już od rana 11 listopada koninianie rozpoczęli aktywne próby przejęcia władzy w mieście i rozbrojenia niemieckiego garnizonu. Działania te zakończyły się późnym wieczorem dramatycznymi wydarzeniami w centrum miasta. Padły strzały i polała się niewinna krew młodych demonstrantów. Dlatego też my – Koninianie mamy szczególne powody do uroczystego i pełnego zadumy obchodzenia Święta Niepodległości. Naszym obowiązkiem jest także pamiętanie o ludziach, dzięki zaangażowaniu których nasze miasto odzyskało wolność.

Mam głęboką nadzieję, że niniejsza publikacja pozwoli wszystkim zainteresowanym poznać tamte dramatyczne wydarzenia i zrozumieć ich podłoże. W rozdziale pierwszym zamieszczam kalendarium najważniejszych wydarzeń I wojny światowej, które miały tak wielki wpływ na współczesną historię Polski i Konina. Rozdział drugi to próba odtworzenia wydarzeń z 10 i 11 listopada 1918 roku w Koninie. W rozdziale trzecim przedstawiam (na podstawie doniesień lokalnej pasy) codzienny trud koninian w tworzeniu zrębów niepodległości swego miasta w pierwszych 12 miesiącach. Ostatni rozdział to relacja z wizyty w Koninie naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego w lipcu 1921 roku.

Szanownym Czytelnikom życzę owocnej w refleksje lektury.

 


 


Strona 2 z 6