MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
NASZE PUBLIKACJE

Nasza fara i pan marszałek

Email Drukuj PDF



Tytuł:

Nasza fara i pan marszałek

 

Autorka:

Aleksandra Polewska


Oprawa: miękka

Format: 14,00 x 21,00 cm

Liczba stron: 24

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-63326-46-3

Cena detaliczna: 12,50 zł

 

 

 

 

To już trzecia książeczka Aleksandry Polewskiej-Wianeckiej z cyklu "Poczytaj mi o Koninie".

"W tę niedzielę, nie tylko do konińskiej fary -  a tak nazywana jest od wieków tutejsza świątynia św. Bartłomieja -

ale w ogóle do wszystkich koninian, miał przybyć sam Marszałek Józef Piłsudski. Przyjeżdżał głownie po to by wziąć

udziła w poświęceniu sztandaru 18. Pułku Piechoty".

 

Garbate szczęście

Email Drukuj PDF



Tytuł:

Garbate szczęście

 

Autor:

Józef Nowicki


Oprawa: miękka

Format: 14,00 x 21,00 cm

Liczba stron: 496

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-63326-44-9

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nakład wyczerpany

 

 

 

 

Józef Zygmunt Nowicki, urodził się 14 sierpnia 1944 roku w Wieprzycach koło Gorzowa Wielkopolskiego. Prywatnie pasjonat historii, literatury, sportu, szaradziarstwa; zawodowo polityk, między innymi poseł na Sejm II, III i IV kadencji, a w latach 2010-2018 Prezydent Miasta Konina. „Garbate szczęście” jest debiutancką powieścią autora, do której napisania przymierzał się przez wiele lat. Jednak dopiero teraz, w zaciszu wypełnionego książkami gabinetu, przelał na papier fascynujące dzieje niezwykłej rodziny.

Bohaterowie książki, w obliczu wojennego okrucieństwa, skazani na tułaczkę i zniewolenie, stając przed dramatycznymi wyborami i trudnym sprawdzianem z człowieczeństwa, wkraczają w życie czytelnika i na długo pozostają w jego pamięci. Józef Nowicki projektuje pełną wzruszeń historię o sile miłości, przyjaźni i ludzkiej woli, a wszystko z właściwą dla siebie przenikliwością.

 

Ścieżki losu

Email Drukuj PDF



Tytuł:

Ścieżki losu

 

Autor:

Andrzej Wasilewski


Oprawa: miękka

Format: 14,00 x 21,00 cm

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

ISBN 978-83-63326-43-2

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nakład wyczerpany

 

 

 

Andrzej Wasilewski urodził się w roku 1941 na Kresach Północno-Wschodnich tj. w obecnej Białorusi. Po wojnie, w związku ze zmianą granic państwowych, rodzina ewakuowała się do Wielkopolski. Ukończył Technikum Leśne, uniwersyteckie studia prawnicze oraz Instytut Psychologii w Poznaniu. Zawsze był ciekaw różnorodnych barw życia, toteż pracował jako leśnik, marynarz, detektyw służby kryminalnej, inspektor kontroli finansowej, kierownik jednostek gospodarczych kończąc jako dyrektor dużego szpitala. Czym by się jednak nie zajmował zawodowo, zawsze fascynował się rozmowami z ludźmi o ich sprawach, losach, przypadkach, kłopotach, dążeniach i sukcesach, gromadząc latami do literackiego wykorzystania zapiski faktograficzne z tych rozmów.

Od pół wieku związany z Koninem. Był członkiem Konińskiego Klubu Literackiego, pisał i publikował opowiadania, tłumaczył beletrystykę marynistyczną, pisał książki popularyzujące wiedzę (np. „Psychologia losu człowieka” i inne.) Na emeryturze zajmuje się reportażem prasowym, pisze felietony dla „Gazety Senior”.


Powieść Andrzeja Wasilewskiego to saga, której bohaterami są członkowie dwóch rodzin: ziemiańskiej rodziny Siernickich z Wileńszczyzny i chłopskiej rodziny Borelów z podkonińskiej wsi Pątnów. Rzecz dzieje się na Wileńszczyźnie, w Świdnicy oraz w Koninie i obejmuje okres od pierwszej do ostatniej dekady XX wieku.  Czytelnik ma okazję poznać skomplikowaną historię powojennej Polski poznając losy „zwyczajnej, polskiej rodziny”. Niewątpliwym atutem książki jest pokazanie, znanej autorowi z autopsji, specyficznej rzeczywistości życia w PRL-u.


Starsi czytelnicy w „Ścieżkach losu” zapewne odnajdą świat swojej młodości, a młodsi będą mieli okazję zorientować się, że życie w realiach PRL-u było o wiele bardziej skomplikowane niż się to się wielu młodym polskim „znawcom” historii współczesnej Polski wydaje.

 

Kalendarz 2021 Konin w akwarelach Kazimierza Białkowskiego

Email Drukuj PDF

Tytuł:

Konin w akwarelach Kazimierza Białkowskiego

Kalendarz 2021

Autor:

Kazimierz Białkowski


Format: 28 x 20 cm

Liczba stron: 24

Wydanie: pierwsze


Cena detaliczna: 19,90 zł

Nakład wyczerpany

 

 

Kalendarz ścienny na 2021 rok zawierający 12 akwareli Kazimierza

Białkowskiego Białkowski przedstawiających Konin, którego już nie ma.

 

Konin w akwarelach Kazimierza Białkowskiego

Email Drukuj PDF


Tytuł:

Konin w akwarelach Kazimierza Białkowskiego

 

Autor:

Kazimierz Białkowski


Format: 14,80 x 10,50 cm

Liczba pocztówek: 20

Wydanie: pierwsze



Cena detaliczna: 24,90 zł

 

 

Kazimierz Białkowski od lat dokumentuje w swoim szkicowniku Konin, którego już nie ma. Na jego akwarelach zobaczymy cerkiewkę 13. Kargopolskiego Pułku Dragonów, podwórze kamienicy Stefanii Łucji Essowej, zburzony w 2016 roku dom nauki i modlitwy (bes medresz), czy nieodżałowany budynek dworca PKP. Dwadzieścia kolorowych pocztówek z widokami miasta to wspaniała pamiątka dla wszystkich Koninian.

 


Strona 4 z 10