MAWI Firma Księgarska rok założenia 1990

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Majówka 2013 na „Gedanii”

Email Drukuj PDF

W maju pod sztandarem Konińskiej Szkoły Żeglarstwa udało się zorganizować rejs szkunerem sztakslowym „Gedania” po Bałtyku. 18-osobową załogę pięknego i niezwykle wygodnego jachtu (24-metrowy kadłub, 230 metrów kwadratowych ożaglowania) w połowie stanowili żeglarze związani z Klubem KWB „Konin” (obsadziliśmy trzy spośród czterech stanowisk oficerskich). W czasie siedmiu dni intensywnej żeglugi, po starcie z mariny w Gdańsku, udało się odwiedzić port Nexo na Bornholmie i Świnoujście. Podczas rejsu „Gedania” przepłynęła 500 mil morskich, czyli ponad 900 kilometrów! Na morzu spędziliśmy ponad 100 godzin!

Pogoda prawie dopisała. Był sprzyjający wiatr i pięknie rozkołysany Bałtyk. Temperatura w nocy nie spadała poniżej 10 stopni, a w dzień w Świnoujściu było ponad 20 stopni Celsjusza. Niestety w ostatniej dobie podróży morze pokazało swoje groźne, bo mgliste, oblicze. Całe szczęście, że „Gedania” jest przygotowana na takie niespodzianki (radar i system automatycznej identyfikacji statków AIS).

Dodatkową atrakcją rejsu były połowy śledzia z burty „Gedanii” w porcie w Świnoujściu (kolację złożoną z osiemdziesięciu świeżutkich śledzi łowiono niespełna dwie godziny) oraz połowy dorsza (także zakończone kolacją dla całej załogi) na północnym skraju Ławicy Słupskiej.

Tutaj znajdziecie kilka zdjęć z wyprawy.


Share